Nabídka:

 

Apartmány:

- Istrie

- Kvarnerská riviéra a ostrovy

- Severní Dalmácie

- Střední Dalmácie

- Jižní Dalmácie

- Zvláštní nabídka

- Luxusni vily s bazénem *

- Yacht Charter

- Cykloturistika

 - Last minute
 - Online rezervace
 - Pokoje

- Nemovitosti

- Pronájem do fixu

- O nás

 - Kontakty

- Cenik

- Chorvatsko

- Gastro nabídka

- Národní parky

- Vylety

 - Podmínky
 - Domácí řád a pravidla
 - Drobné rady

- Svet

- Kniha návštěv

- Tvroba stránek

- Mapa stránek

 - Kontakty
 
 

Split - Sveti Duje

Stranice izradio - Davor Krtalič - Dalmatinac

Nejlepší dovolená pro Vás.

CHORVATSKO - Místo pro Vaší dovolenou! Nabídka ubytování - Apartmány - Nejlepší ceny!

HR    CZ    EN    DE    IT

  Nabídka / Grebaštica Donja - Riviéra Šibenik

Grebaštica Donja: Apartmány

Kategorie: 3 hvězdičky ***

Majitel apartmánu hovoří: EN, DE

Pronajímáme: 2 Apartmány

Šifra: DK-Grebastica-01

Popis objektu a okolí

Vzdálenost od moře  10 m
Vzdálenost od pláže  10 m
Vzdálenost od centra 250 m
Vzdálenost od obchod  250 m
Vzdálenost od restaurace  250 m
Typ pláže: oblázkové, skalnaté Ano

Parkoviště + garáž *

Ano

Domácí mazlíčci *

Ano
Možnost využití grilu Ano
Vybavená kuchyňka Ano
Koupelna Ano
Klimatizace * Ano
Terasa Ano
Výhled na moře Ano
TV  Ano
Satelit  Ano
Telefon Ne
Topení * Ano

Dodatečné informace a rezervace:

Poznámka:
* 
Klimatizace je za příplatek 10 na den.
* Domácí mazlíčci:  na dotaz.
* Topení: 10 na den.

Šifra: DK-Grebastica-01

 

Severní Dalmácie - Riviéra Šibenik - Panoráma Šibenik

Riviéra Šibenik – souostroví se skládá z 249 ostrovů ostrůvků, toto souostroví je perlou turistické nabídky v této oblasti s velkým počtem překrásných míst včetně bohatého výběru kulturních a historických památek.
Národní parky: Krka 72 km protéká směrem k moři a vytváří mnohočetné vodopády, kaskády a jezera: Miljacka, Manojlovac, Bilušič buk, Roški slap a Skradinski buk. Kornati se rozkládají na povrchu asi 220 km2 a celkem 89 ostrovech.

Letoviska patřící do riviéry Šibenik jsou: Pirovac, Tisno, Tribunj, Vodice, Srima, Brodarica, Žaborić, Grebaštica, Šparadići, Primošten i Rogoznica.

Šibenik kromě městské pláže má k dispozici pro své hosty ještě upravenou pláž turistického komplexu Soláris, jsou zde restaurace, obchody, sportovní terény na volejbal, různá hřiště, možnost zapůjčení plážových a vodních rekvizit.

V letovisku Vodice je známá oblázková pláž Plava pláž, která je pěkně upravena, je dlouhá 4 km a propojuje Vodice a Tribunj. Kromě této hlavní pláže je zde i několik menších oblázkových pláží. Na této hlavní pláži je během letních měsíců organizována škola potápění, v letovisku Tribunj pak můžete vyzkoušet podvodní foto-safari.

Grebaštica, Brodarica a Žaborič nabízí svým návštěvníkům především oblázkové pláže, malé zálivy, dále pak skalnaté a betonové pláže. Letovisko Závlače je známé léčivým blátem. 

Rogoznica má několik pláží, hlavní městská pláž je oblázková s pozvolným vstupem do moře, vhodná pro děti. V Primoštenu se podél pobřeží s mnoha restauracemi a obchody táhne městská oblázková pláž a procházkou podél moře můžete dojít k opuštěné skalnaté pláži. 

Ostrovy patřící k riviéře Šibenik: Kornati, Zlarin, Prvić, Kaprije, Žirje, Obonjan, Kakan, Krapanj a Murter. 

Šibenické ostrovy jsou oázou klidu, kde můžete strávit dovolenou uprostřed krásné přírody a užívat ve vůni mediteránských rostlin a moře. Je zde možnost sportovního vyžití a rybolovu, vodních sportů, potápění . Moře je křišťálově čisté.

Město Šibenik je kulturní a administrační středisko. Ve městě se nacházejí nejrůznější kulturní instituty, muzeum archeologické, etnografické, galerie, přírodovědný archiv, městská knihovna, Institut na ochranu kultury a přírody, Šibenická konzervatoř, divadlo, Mezinárodní dětský festival, Galerie Sv.Krševana, Vedení Národního parku Krka a Šibenický pěvecký sbor Kolo (z roku 1899). 

Město Šibenik – staré městské jádro je obehnáno kamennými hradbami s pevnostmi – je to památka a bouřlivou minulost. Město Šibenik existuje již deset století.

Počasí je mediteránské s poměrně vysokými letními teplotami, vane zde mírný vítr zvaný maestrál, který vane od moře směrem k pevnině. V zimě je dost srážek, léto jsou převážně suchá. Vegetace je mediteránská. 

Šibenik nabízí svým návštěvníkům kulturní léto, kdy si můžete poslechnou koncerty skupin, ale i klasické hudby na městském náměstí.

Město Šibenik má důležitou dopravní polohu, kromě silniční dopravy je zde i železniční, která vede směrem do 
Zagrebu, ale i do Splitu. Letecká doprava zde funguje z letiště Split v Kaštelima - je to 45 km nebo z letiště 
Zemunik - 50 km od Šibeniku. Je zde i nová kvalitní silnice Dalmatina.

Severní Dalmácie – Riviéra Šibenik – Panoráma Grebaštica Donja

Grebaštica

Grebaštica je malé turistické letovisko v severní Dalmácii, leží mezi městem Šibenik a známým Primoštenem.

Obyvatelé se zabývají především zemědělství, ale také turismem, který již několik let je základem pro rozvoj tohoto letoviska.

Místních restauracích najdete bohatou gastro nabídku. K dispozici jsou zde i bochodys potravinami, několik baru s krásnou terasou přímo u pláže, kde si večer můžete posedět. V centru letoviska se nachází dětské hřiště.

Grebaštica je letovisko, kde jsou převážně rodinné domky s penziony, Grebaštica leží v zátoce, 14 km od Šibeniku.

Pláže jsou oblázkové a křišťálově čisté moře.

Riviéra Šibenik má dlouhé pobřeží s mnohočetnými plážemi. Grebaštica kromě hlavní pláže má mnoho malých zálivů s plážemi, na které se dostanete po severní cestě k poloostrovu Vela Oštrica.

Toto místo je ideální pro strávení klidné rodinné dovolené, všechny ostatní služby najdete v nedalekém Primoštenu.

.

Turistická agentura Davor Krtalič - Dalmatinac

Popis a fotografie apartmanů! Nabídka apartmánů - Šibenská riviéra - letovisko Grebaštica Donja

D

K

Domácí přivítají své hosty přípitkem a obědem, dle přání hostů organizují výlet do národních parků Krka a Kornati, nebo rádi poradí a dají pokyny k výletům.

Dům - Popis apartmánů a fotografie.

A1 4+1 – přízemí, 50m2, klimatizace, obývací pokoj s kuchyňkou, dvě ložnice (jedna ložnice má manželské lůžko, druhá ložnice má dvě lůžka, dodatečné lůžko pro 1 nebo 2 dospělé osoby se nachází v obývacím pokoji. Terasa s výhledem na moře a pláž.
A2 5+2 – v patře, 50m2, nemá klimatizaci, obývací pokoj s kuchyňkou, 2 ložnice, jedna ložnice s velikým manželským lůžkem 2,00 x 2,00m a druhá ložnice má 3 lůžka pro dospělé osoby ( 1 lůžko je palanda, která se může dle potřeby sundat dolů), dodatečné rozkládací lůžko pro 1 nebo 2 dospělé osoby se nachází v obývacím pokoji. Balkom s výhledem na moře, veliká terasa bez výhledu na moře.

Uprostřed dvorku je kryté parkoviště, garáž je 5 na den, k dispozici je gril ve dvoře. Upravená oblázková pláž se nachází před domem, jsou zde drobné oblázky, je vhodná pro malé děti, ale i pro dospělé a invalidní osoby. Je zde možnost zdarma vázat 2 loďky.
Apartmány mají i topení a proto se mohou pronajmout i během zimních měsíců (vánoční a novoroční svátky). Topení se platí 10
na den.

Fotografie: dům, apartmány, výhled z terasy.

Dům – 30 m od pláže.

Fotografie: dům, apartmány, výhled z terasy.

 
D

K

Cenik: Na dotaz

   *Sleva z ceny ubytování, od 01.10 - 31.12. a od 01.01. - 31.05.

*Pobytová taxa není zahrnuta v ceně ubytovaní a činí 1 na dospělého a den, děti do 12 let taxu neplatí, děti 12 – 18 let 50 % z uvedené ceny.
*Klimatizace: 10 na den. *Domácí mazlíčci: na dotaz.
*Za rezervaci ubytování, které je kratší než 7 nocí se cena zvyšuje o 30%. *Nástup do apartmánu od 14,00 hodin, apartmán je třeba uvolnit do 10 hodin.

*Host po příjezdu skládá vratnou kauci 100 , která slouží jako záloha na případnou škodu, pokud bude apartmán v pořádku předán zpět, tato záloha se vrací.
*Závěrečný úklid: platí s 20 - 50 , provádí se po odjezdu hostů. *Je třeba si pročíst domovní řád a pravidla: Pravidla!

Pošlete si dotaz! / Šifra: DK-Grebastica-01

Více informací o cenách ubytování - co cena obsahuje?
Dodatečné platby.
Info!

*Sleva z ceny ubytování: dle dohody

 
D

K

Pláž - Grebaštica Donja - Riviéra Šibenik

D

K

Grebaštica Donja - Riviéra Šibenik

Leží 14 km jižně od Šibeniku v zálivu v blízkosti poloostrova Oštrica. Obec ze severu uzavírá poloostrov Oštrica, z jihu pevninu a ostrůvek Tamara. Místo je obklopeno mediteránským porostem a oblázkovými plážemi. Poprvé se hovořilo o tomto místě v roce 1298 – Grenad, byly nalezeny oi ostatky římských staveb a cesty. Kvůli útokům Turků v roce 1497 byla vybudována vysoká zeď a přestaven je poloostrov Oštrica.

V zálivu v přírodním přístavu jihovýchodně od kopce Oštrica se mohou zakotvit velké jachty, ale i malé v mnohočetných malých zálivech podél severního pobřeží. Hosté mohou sehnat ubytování v moderních rodinných domech a v apartmánech nebo v autokempech. Je zde mnoho restaurací, které nabízejí domácí speciality. Můžete zde zakoupit i domácí zeleninu, čerstvé ryby. Ostatní služby najdete v nedalekém Primoštenu nebo v Šibeniku, kam se dostanete místní autobusovou linkou. Nedaleko letoviska Grebaštica leží i národní parky Krka a Kornati.

Grebaštica je ideální místo pro strávení rodinné dovolené, je zde pěkná mediteránská příroda a oblázkové pláže, čisté moře, husté borovicové háje. Najdete zde i upravené cyklostezky, kde si můžete užívat v pohledu na překrásnou přírodu podél zálivu.

Místní obyvatelé žijí klidným, jednoduchým životem, ručně obdělávají půdu. Pokud navštívíte toto místo, poznáte přímé spojení člověka s přírodou a pak můžete s místními sedláky užívat v plodech země – ochutnat olivy, olivový olej, fíky, ovčí sýr nebo domácí víno.

Během léta je zde každý týden organizován kulturné zábavný program, kde si můžete poslechnou hudbu a písně místních umělců.

Procházky podél pláže Národní parky Kornati a Krka
 
D

K

Výlety

Pokud trávíte dovolenou v letovisku: Grebaštica, využijte možnost nabízených výletů a zpříjemněte si tak Vaší dovolenou. Můžete navštívit jednu z atraktivních destinací v širém okolí.  Nabídku výletů naleznete na každém kroku přímo v letovisku.

 

 Šibenik: Šibenik!   Rogoznica: Rogoznica!   Primošten: Primošten!   Trogir: Trogir!   Zadar: Zadar!

• Blízká místa: Rogoznica, Šibenik, Primošten, Trogir, Split • Blízké ostrovy: Žirje, Kornati, Čiovo

Více informací a fotografií si můžete prohlédnout na stránce Výlety!

 
D

K

Šibenik - Riviéra Šibenik

Šibenik je jedno z nejlepších měst na Mediteránu, postaveno na soutoku řeky Krka s mořem.

Šibenik – navštivte a přivezte si na památku:

Šibeničkou katedrálu – Katedrála Svatého Jakova, stavba goticko – renesančního stylu, které dílem vybudovali Juraj Dalmatinec a Nicola Firentinac, chráněna UNESCO (od roku 2001).

Trg (Náměstí) Republike Hrvatske (kdysi Plathea Communis) , jedno z nejlepších náměstí v Evropě s Městskou radnicí 
a Katedrálou sv. Jakova Tvrdjavu (Pevnost) sv. Mihovila – z 11. století, dnešní vzhled pochází ze 17. a 18. století, nabízí výhled na celé město.

Městskou radnici, Kneževu palaču (palác), muzeum města Šibenik, divadlo, klášter a kostel Sv.Frane, klášter a kostel Sv. Luce, kostel Sv. Lovre, kostel Sv. Duha a Sv. Nikoli, kostel Sv. Križa, kostel Sv. Dominika, kostel Gospe, kostelík Všech Svatých, kostel Sv. Grgura (muzeum), kostel Sv. Barbary (muzeum), kostel Sv. Krševana (galerie) a další paláce.

 

Mezinárodní dětský festival

Důležitou chorvatskou kulturní manifestací se stal Mezinárodní dětský festival, který byl poprvé pořádán v roce 1958 jako iniciativa několika milovníků dětského umění a postupně nabral veliký mezinárodní význam.
Orientace programu se nachází nejen v Šibeniku, ale po celém Chorvatsku i v ostatních místech světa.
Koncepce a humanitární cíl Festivalu tak mají podporu UNICEF a UNESCA, ochranu Předsedy Cgorvatské republiky.
Letní varhanická škola (Ljetna orguljaška škola) v druhé polovině srpna.
Festival je členem FIDOF, UNIMA a ASSITEJ.

Šibenik nabízí bohaté kulturní vyžití. Šibenické léto (Šibensko ljeto) jako festival kultury a zábavy, v jehož rámci se konají koncerty vážné i lidové hudby se konají na různých atraktivních místech města (otevřené scény na náměstích, pevnost sv.Mikuláše v průlivu sv.Antonína, katedrála sv.Jakuba, pevnost sv.Michala).

 Známí Šibenčané

Nikola Tavelić 
Antun Vrančić 
Faust Vrančić 
Juraj Šižgorić, pjesnik 
Juraj Šižgorić, biskup 
Juraj Ćulinović 
Juraj Dalmatinac 
Julije Skjavetić 
Simo Matavulj 
Ivan Lukačić 
Ivo Brešan 
Vinko Brešan 
Goran Višnjić 
Arsen Dedić 
Dražen Petrović 
Nicolo Tommaseo 
Tonko Ninić 
Vice Vukov 
Ivo Patiera 
Špiro Guberina 
Aleksandar Ale Guberina 
Maksim Mrvica 
Branko Bubica 

Dražen Petrović

Goran Višnjić

Maksim Mrvica

 

 

Dovolená v Chorvatsku! Místo pro Vaší dovolenou! / Turistická agentura Davor Krtalič - Dalmatinac

 

 .